« Veljača 2021 »

GRUPA MM DeMode

Debatni turnir Newbu

Debatni klub Pathos Gimnazije Zupanja sudjelovao je na Newbu, dvodnevnom debatnom turniru u Zagrebu u konkurenciji 60 debatnim klubova iz cijele RH. Timove je vodila Dubravka Bilić, prof. : Pathos Alfa (Borna Stjepić, Luka Batkovic, Luka Lesic) i Pathos Omega (Jadran Klajić, Jasmin Mehičić , Hrvoje Korovljević). Nakon pet kola, rezultati su sljedeći: Pathos Alfa 4/5, Pathos Omega 2/5. Učenici su na turniru prepoznati kao iznimno obrazovani, karizmaticni i uljuđeni!!!

MM grupa DeMode utemeljena je u studenom 2017. godine a podrazumijeva raznorodan spektar aktivnosti koji je iznjedrio specifične dimenzije propitivanja kategorija književnosti i jezika artikulirane formiranjem jezične, literarne, scenske i debatne grupe.

Neki od zadanih ishoda su:

• ovladati umijećima čitanja, pisanja, govorenja, izlaganja, javnog nastupanja, debatiranja;
  • profilirati jezičnu, književnu i kazališnu kulturu;
  • produbiti nastavu hrv. jez. i knjiž.;
  • raščlaniti knjževne pojave, probleme, procese;
  • otkriti misterije lektirnih djela;
  • razviti estetske spoznaje;
  • upoznati tehnike multimedijalnog pristupa književnom djelu;
  • prilagoditi knjiž. djelo izvedbi na pozornici;
  • usvojiti kategorije odgovornosti, individualnosti, timskog rada, trpeljivosti, inerkulturalnosti…..;
  • organizirati tematska putovanja;
  • predstaviti zanimljive goste;
  • pripremiti se za državnu maturu, različita natjecanja i smotre……

MM grupa DeMode ima tridesetak članova koji se koncentriraju oko različitih sfera interesa, kontinuirano ili prigodno. Tijekom egzistiranja u kulturnom obzorju Gimnazije, članovi Grupe priredili su pet Tematskih večeri koje su sublimirale izražajna sredstva različitih umjetnosti, ali i vještine imanentne intelektualnom habitusu gimnazijalaca:

Lektira je svemu kriva;

Računajte na nas;

Bez trećega;

Ema, to nisam ja;

Šesti prst.

MM grupa DeMode afirmirana je u kulturnom i društvenom životu Županje te angažirana u pomoći potrebitim (dioništvo u humanitarnoj akciji Korak za Šimuna).

D. Bilić, prof.

OGLASNA PLOČA